Przedtreningówki-czym są i jak działają

Przedtreningówki-czym są i jak działają

Odżywka przedtreningowe jest to odżywka stosowana przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, której przyjmowanie ma na celu pobudzenie mięśni do wytężonej pracy, oraz dodawanie energetycznego impulsu przed treningiem. W składzie przedtreningówki znajdują się aminokwasy zwiększające wytrzymałość i usuwające zmęczenie, oraz substancje stymulujące układ nerwowy. Zastanawiając się wiec nad stymulacją energetyczną i odpowiednia suplementacją terningową, warto dowiedzieć się czym są popularne odżywki przedtreningowe i w jaki sposób działają na nasz organizm.

Odżywka przedtreningowa tzw. przedtreningówka to suplement zawierający mieszankę różnych substancji, zapewniających pobudzenie podczas trwania treningu oraz odpowiedni przypływ energii przed wysiłkiem fizycznym. Stosuje się ją zawsze przed treningiem dla zwiększenia wytrzymałości fizycznej i ogólnej siły potrzebnej do wykonywania ćwiczeń np. na siłowni. Nic wiec dziwnego że odżywki przedtreningowe są jednymi z najszybciej rozwijających się produktów na rynku suplementów na świecie. Wybór tego rodzaju suplementów jest, wiec ogromny i można dokonywać go z pośród tych, które dają dużego "kopa" i takich, które maja mniej intensywne działanie na pobudzenie organizmu. Rezultaty stosowania odżywek zależą więc od tego, na którą z nich się zdecydujesz i jaki będzie ona miała skład.

Jaki jest skład popularnych przedtreningówek?

Odżywki przedtreningowe uzupełniają energie potrzebna do wykonywania ćwiczeń, dając możliwość wykonania treningu od początku do końca z takim samym zaangażowaniem. Zawierają więc stymulanty i składniki psychoaktywne, które przede wszystkim gwarantują odpowiednie pobudzenie organizmu.

Jednym z bardziej znanych składników odżywek jest kofeina, która działa na centralny układ nerwowy zwiększając refleks i koncentracje, co przynosi dużą korzyść zwłaszcza osobom, które maja duży wysiłek fizyczny w krótkim czasie, lub dla takich, którzy uprawiają dyscypliny sportu wymagające dużej wytrzymałości fizycznej. Kofeina wpływa również na wydzielanie adrenaliny i produkcję kwasów tłuszczowych. Dzięki temu, że kofeina zawarta w odżywce przetwarza kwasy tłuszczowe, a nie glikgen mięśniowy, jest bardzo potrzebna nie tylko dla osób odchudzających się, ale także u osób uprawiających sport, u których oszczędzając glikogen zwiększa tym samym wytrzymałość. Kofeina poprawia wydolność nie tylko podczas długiej aktywności tlenowej, ale także podczas krótkiej ale intensywnej aktywności.

Kreatyna jest białkiem składającym się z trzech aminokwasów: argininy,glicyny, metioniny i tym samym jest bardzo wartościowym składnikiem odżywek przedtreningowych. Kreatyna występuje naturalnie w ludzkim organizmie, ale można ją też dostarczyć poprzez pożywienie głównie mięso i suplementację. Kreatyna magazynowana jest w mięśniach jak FC i podczas intensywnych ćwiczeń powoduje bardzo szybki przyrost energii. Jeśli w organizmie są zwiększone zapasy kreatyny możemy utrzymać trening cały czas na bardzo intensywnym poziomie. Dodatkowo kreatyna ułatwia przyrost mięśni poprzez produkcję białka i przyspiesza regeneracje pomiędzy poszczególnymi seriami ćwiczeń.

Betanina jest kolejnym składnikiem odzywek przedtreningowych, która jest modyfikowanym aminokwasem pochodzącym z buraka cukrowego. Ponieważ betanina bierze udział w biosyntezie kreatyny, również wpływa na masę mięśni i siłę, dodatkowo odpowiednio nawadnia komórki, które zwłaszcza podczas intensywnego treningu są pozbawiane wody wraz z potem. Główną zaletą betaniny jest to, że pomaga w dążeniu do umięśnionej i odtłuszczonej sylwetki.
Odżywki przedtreningowe mogą zawierać też takie składniki jak: cytrulina, tauryna czy guarana.

Warto wiedzieć że odżywki takie zawierają substancje pobudzające, które sprawiają, że osoba je przyjmująca czuje zwiększone możliwości swojego organizmu do wykonywania ćwiczeń. Wpływa na to wzmożony przepływ krwi przez naczynia krwionośne, oraz stymulację układu nerwowego. Zdarzają się jednak skutki uboczne takie jak : bóle głowy, mdłości, skurcze czy senność, dlatego bardzo ważne jest by wybierać odżywki z odpowiednio dobranym składem, aby substancje w nim zawarte nie kolidowały ze sobą.
Odżywki przedtreningowe na pbc24.pl to odżywki składające się z odpowiednio dobranych składników w postaci: shotów, kapsułek, proszków, saszetek i tabletek musujących, dzięki czemu łatwo je zrobić i zastosować przed treningiem. Są to odżywki znanych producentów, co daje nam pewność bezpieczeństwa ich stosowania.

Nowe opinie w bazie (0)
Napisz swoją opinię:
Końcowa ocena:

Podobne odżywki

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń pierwszy
produkt
Ocena: 5/5 (1 opinia)